Titularii Catedrei

 

  Mircea Petic, conf. univ., dr., șef de catedră

e-mail: mircea.petic@usarb.md | petic.mircea@yahoo.com

Curriculum Vitae

Natalia Gaşiţoi, conf. univ., dr., Rector

e-mail: natalia.gasitoi@usarb.md

Curriculum Vitae

  Inna Ciobanu, conf. univ., dr., Decan

e-mail: inna.ciobanu@usarb.md | viorelina@yahoo.com

Curriculum Vitae

  Eugeniu Cabac, conf. univ., dr.

e-mail: eugeniu.cabac@usarb.md | eugeniu.cabac@gmail.com

Curriculum Vitae

  Liubov Zastînceanu, conf. univ., dr.

e-mail: liubov.zastinceanu@usarb.md | liubaz@mail.ru

Curriculum Vitae

Plohotniuc Eugeniu, conf. univ., dr.

e-mail: eugeniu.plohotniuc@usarb.md | eugenplohotniuc@yahoo.com

Curriculum Vitae

  Corina Negara, lector univ., dr.

e-mail: corina.negara@usarb.md | corina.negara@gmail.com

Curriculum Vitae

Valeriu Cabac, prof. univ., dr.

e-mail: cabac.valeriu@usarb.md | viccabac@gmail.com

tel: (373) (231) 52-440

Curriculum Vitae

  Lidia Popov, lector  univ., dr.

e-mail: lidia.popov@usarb.md

Curriculum Vitae

Vitalie Țîcău, asistent univ.

e-mail: vitalie.ticau@usarb.md | VitalieSTicau@gmail.com

Curriculum Vitae

  Olesea Skutnițki, asistent univ.

e-mail: olesea.skutnitki@usarb.md | olesea.sirbu@gmail.com

Curriculum Vitae

  Sergiu Chilat, asistent univ.

e-mail: sergiu.chilat@usarb.md | chilatsergiu@gmail.com

Curriculum Vitae

  Adela Gorea, asistent univ.

e-mail: adela.gorea@usarb.md | adelaosadta@gmail.com

Curriculum Vitae

  Tatiana Rotari, asistent univ.

e-mail: tatiana.rotaru@usarb.md | Tanea-popovici@mail.ru

Curriculum Vitae